Karton Ambalaj Sanayicileri Derneği / Carton Board Packaging Manufacturers Association

KASAD & GELBUL Karton Eğitimi organizasyonu gerçekleştirildi | 07/03/2015

7 Mart Cumartesi günü, WOW Convention Center'de, KASAD üyeleri ve GELBUL müşterilerine yönelik gerçekleştirilen ücretsiz eğitim organizasyonuna 15 firmadan 63 kişi katıldı. Matbaaların Satınalma, Üretim ve Pazarlama elemanlarına, hergünkü çalışmalarında kullanabilecekleri teknik bilgiler verilrken, aynı zamanda sektör çalışanlarının işyerinin stresinden uzak nezih bir ortamda bir araya gelmesi, tanışması ve ileride de birbirlerine yardımcı olabilecekleri dostluklar kurmalarını sağlandı.

WOW İstanbul Hotel'de alınan kahvaltı sonrası seminer GELBUL Kağıtçılık Ceo'su Sayın Ahmet Güleç açılış konuşmasıyla başladı.  Daha sonra kısa bir GELBUL firması tanıtımından sonra seminer konularına geçildi.

KASAD Genel Sekreteri Sayın Erol Gül tarafından verilen seminer, Karton Yapısı, Türleri ve Önemli Özellikleri ile başladı ve Kartonun İşlenmesinde En Fazla Rastlanılan Sorunlar ve Çözüm Önerileri hakkında verilen bilgiler ve seminere katılanların etkin katılımları ve katkılarıyla sürdü.

Eğitici: Erol GÜL

Eğitici Özgeçmişi: İTÜ'den 1974 yılında Kimya Mühendisi olarak mezun olmuştur. 25 Yıl Kartonsan'da, 3 Yıl Cömertler Matbaacılık'ta çalışmıştır. Halen Mayr Melnhof Karton Türkiye'de Teknik Müdür olarak çalışmakta, aynı zamanda KASAD Genel Sekreterliği görevini yürütmektedir. Almanca ve İngilizce bilen Erol GÜL'ün ''Karton-Baskı-Kutu Etkileşimleri ve Karton Ambalaj'' adlı Kartonsan tarafından yayınlanan bir kitabı bulunmaktadır.

Seminere 15 firmadan Ankara ve Adana'dan birer kişi, diğerleri İstanbul'dan olmak üzere 63 kişi katıldı.

Seminere katılan firmalar:
1. Anıl Ambalaj
2. Arset
3. Duran Doğan
4. Görsel Sanatlar
5. Lithosan
6. Omaks
7. Printpark
8. Resim Ofset
9. Sentez
10. Teknopak
11. Gelbul
12. Bersan
13. Eker
14. Uzman
15. Sade Ofset
Yukarı